Modele Hyundai z serii N w wyścigu Nürburgring 24h 2019

• Trzy samochody Hyundai z serii N z powodzeniem ukończyły 24-godzinny wyścig na torze Nürburgring, dowodząc swojej wytrzymałości w ekstremalnych warunkach
  • Hyundai i30 N TCR, Veloster N TCR oraz i30 Fastback N uplasowały się odpowiednio na 45., 94. i 97. miejscu wyścigu, w którym ścigało się 155 samochodów
  • i30 N TCR dowiódł swoich możliwości podczas piątej rundy Mistrzostw TCR, wygrywając 1. wyścig oraz kończąc 2. wyścig na najniższym stopniu podium
  • Oprócz udziału w wyścigach, podczas czerwcowego weekendu, Hyundai zorganizował dodatkowo ekskluzywną imprezę 24 Hours of Hyundai N Experience dla 300 gości, pod hasłem N – Powrót do Korzeni (N Homecoming).

Materiał prasowy

Hyundai udowadnia wytrzymałość modeli z serii N podczas 24-godzinnego wyścigu na torze Nürburgring.

W dniach 22-23 czerwca odbył się 24-godzinny wyścig na torze Nürburgring w Niemczech, podczas którego Hyundai zaprezentował gamę samochodów wyczynowych N, w tym i30 N TCR, Veloster N TCR oraz i30 Fastback N. Tor Nürburgring to wyczerpująca, 25-kilometrowa trasa, składająca się z siedemdziesięciu trzech zakrętów, przewężeń oraz wzniesień. Rekord wyścigu obliczany jest na podstawie pokonanego w ciągu 24 godzin dystansu. Kierowcy poddawani są ekstremalnej próbie, podczas której testowane są ich zdolności oraz wytrzymałość.

Hyundai Veloster N TCR zajął 2. miejsce w swojej klasie i 45. miejsce w klasyfikacji ogólnej. Hyundai i30 N TCR zajął odpowiednio 3. miejsce i 94. miejsce. W klasie V2T i30 Fastback N zajął natomiast 97. miejsce w klasyfikacji generalnej wyścigu. Wszystkie samochody Hyundai pomyślnie ukończyły wyczerpujący 24-godzinny wyścig na torze Nürburgring, udowadniając swoje ogromne możliwości.

Znakomite wyniki samochodów Hyundai N w 24-godzinnym wyścigu na torze Nürburgring potwierdzają ich możliwości wyczynowe. Możliwości te możemy wykorzystywać w seryjnych modelach Hyundai, aby wszyscy nasi Klienci mogli doświadczyć sportowych emocji z jazdy.

Thomas Schemera Wiceprezes Wykonawczy i Szef Działu Produktu Hyundai Motor Group

Przygoda marki Hyundai z 24-godzinnym wyścigiem na Nürburgringu rozpoczęła się w 2016 roku, gdy w wyścigu wystartował koncepcyjny Hyundai i30 2.0 Turbo. Samochód ukończył wyścig na 90. pozycji. Już po roku Hyundai znacząco poprawił swój wynik, kiedy to Hyundai i30 N zajął 50. miejsce w klasyfikacji ogólnej. W 2018 roku 2 samochody i30 N TCR ukończyły wyścig na 35. i 58. miejscu. Świetny wynik uzyskany w 2019 roku pokazuje, że Hyundai konsekwentnie poprawia prowadzenie i trwałość wyczynowych modeli. Zdobytą podczas wyścigów wiedzę i doświadczenie Hyundai zamierza wykorzystać w samochodach osobowych produkowanych seryjnie.

Oprócz 24-godzinnego wyścigu w Nürburgring, Hyundai świetnie zaprezentował się także podczas piątej rundy WTCR – FIA World Touring Car Cup. Kierowca zespołu BRC Hyundai N Squadra Corse Norbert Michelisz zdominował pierwszy wyścig na torze Nürburgring, który odbył się w piątek, 21 czerwca, odnosząc tym samym pierwsze zwycięstwo w sezonie. Kierowca zespołu BRC Hyundai N LUKOIL Augusto Farfus zajął natomiast 3. miejsce w drugim wyścigu, który się odbył w sobotę, 22 czerwca. Po pięciu wyścigach, zespoły BRC Hyundai N Squadra Corse i BRC Hyundai N LUKOIL plasują się odpowiednio na 2. i 4. miejscu w klasyfikacji generalnej WTCR – FIA World Touring Car Cup.

Oprócz udziału w wyścigach, podczas czerwcowego weekendu, Hyundai zorganizował dodatkowo ekskluzywną imprezę 24 Hours of Hyundai N Experience dla 300 gości, pod hasłem N – Powrót do Korzeni (N Homecoming). Nazwa sportowej linii Hyundai N pochodzi od pierwszej litery nazw Namyang, czyli globalnego centrum badawczo-rozwojowego firmy Hyundai w Korei, w którym stworzono modele z tej serii, oraz właśnie Nürburgring, czyli jednego z najtrudniejszych obiektów wyścigowych na świecie, na którym modele te były dopracowywane. W programie wydarzenia znalazły się m. in. akademia jazdy, przejazd po słynnej północnej pętli toru Nürburgring różnymi modelami Hyundai N, przeloty helikopterem oraz uroczysta kolacja.